Blog

hugo-green-erc-2021 (5)

Udział Hugo Green Solutions w European Rover Challenge 2021

W dniach 10 do 12 września 2021 r. na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach odbywały się międzynarodowe zawody robotyczne European Rover Challenge 2021. Była to 7. edycja tego wydarzenia, w której wzięły udział zespoły zarówno z kraju, jak i z całego świata.

Kosmiczna technologia na Ziemi

Miejscem zmagań był największy sztuczny tor marsjański, tzw. Mars Yard, który odwzorowuje cechy powierzchni Marsa. Oprócz zawodów, na uczestników czekały prezentacje łazików i robotów. W tym celu organizatorzy przygotowali specjalne stoiska wystawiennicze, na których konstruktorzy pokazywali swoje najnowsze wynalazki. W wydarzeniu można było wziąć udział zarówno odwiedzając kampus Politechniki Świętokrzyskiej, gdzie odbywały się prezentacje i debaty na tematy związane z nauką i technologią, a także online, gdzie była prowadzona transmisja na żywo.

Specjalne stoisko promocyjne przygotował zespół Hugo Green Solutions Sp. z o.o. W jego składzie znaleźli się: dr inż. Tomasz Czech, doktor w dziedzinie agronomii, zawodowo związany z komercjalizacją technologii (CEO w Hugo Green Solutions Sp. z o.o.), mgr inż. Wojciech Przywała–ekspert w zakresie zarzadzania projektami oraz social media (CMO w Hugo Green Solutions sp. z o.o.), Albert Lewandowski – architekt rozwiązań IT i Project Manager (COO & CIO w Hugo Green Solutions Sp. z o.o.), dr inż. Jerzy Próchnicki – niezależny ekspert rolniczy, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Ochrony Roślin oraz współzałożyciel i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” (konsultant w Hugo Green Solutions Sp. z o.o.). Członkami Hugo Green Solutions Sp. z o.o. są także: dr hab. inż. Agnieszka Klimek-Kopyra prof. UR, ekspert w zakresie biostymulacji roślin (CTO w Hugo Green Solutions Sp. z o.o.) oraz mgr inż. Michał Szczurek – absolwent kierunków MBA oraz Zarządzanie (CBDO w Hugo Green Solutions Sp. z o.o.).

Reprezentanci Hugo Green Solutions Sp. z o.o. przedstawili uczestnikom specjalny prototyp łazika do precyzyjnych zabiegów rolniczych, rozwijany w ramach działalności Hugo Green Solutions Sp. z o.o. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich odwiedzających.

ERC to największe wydarzenie robotyczno-kosmiczne w Europie skierowane do świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz do szerokiej publiczności. Zawody European Rover Challenge, podobnie jak University Rover Challenge, należą do Rover Challenge Series – ligi najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie.

Partnerem honorowym wydarzenia była Europejska Agencja Kosmiczna, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych, EURISY oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Kielce pełniły rolę Miasta Gospodarza wydarzenia.

European Rover Challenge w 2021 r. był zorganizowany przez Europejską Fundację Kosmiczną, Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice” S.A., Politechnikę Świętokrzyską oraz Województwo Świętokrzyskie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Więcej na temat samego wydarzenia na oficjalnej stronie European Rover Challenge 2021.

Leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *